Šodiena, 15. marts,  ir Pasaules Patērētāju aizsardzības diena, kas aicina ikvienu no mums būt modriem un informētiem par precēm, ko ikdienā iegādājamies veikalos. Vai zināji, ka tev ir tiesības pieprasīt informāciju no tirgotāja vai preces ražotāja par to, vai produktā ir īpaši bīstamās ķīmiskās vielas?

Plastmasa, ko lietojam ikdienā, satur arī bīstamas ķīmiskās vielas. Lielākā daļa plastmasas ir sintētiski radīti polimēru savienojumi (naftas produkts) kopā vēl ar daudz un dažādām citām ķīmiskām piedevām.

Daudz dzirdēts par to, kādu kaitējumu nodara izmestā plastmasa dabā, bet vai ir runāts par to, cik daudz bīstamo ķīmisko vielu ir pašā plastmasā? Un kādu kaitējumu tā nodara mūsu pašu organismiem?

Lai mēs visi būtu vairāk informēti un zinošāki, šā gada maijā tiks rīkota sociālā kampaņa “Padzīvosim bez plastmasas”. Kampaņa ilgs vairāk kā mēnesi – no 2021.gada 3. maija līdz 13. jūnijam.

Galvenās kampaņas tēmas:

  • Tekstila izstrādājumi – ķīmisko vielu saskarsme ar mūsu ādu
  • Sporta & peldēšanas preces– pasargā sevi no ķīmijas
  • Dekorācijas mājās – izvairies no plastmasas izstrādājumiem
  • Rotaļlietas, mēbeles bērniem un citi piederumi – paslēptās briesmas
  • Pārtikas uzglabāšanas kārbas un citi virtuves piederumi – virtuve brīva no plastmasas
  • Bioplastmasa – risinājums vai tomēr zaļmaldināšana?

Uzskaitīto tēmu ietvaros, tiks aplūkoti ikdienā izmantoto materiālu veidi, alternatīvas, lietošanas veidi, veselības un pārstrādes aspekti.

Lejuplādē lietotni Scan4Chem jau tagad, lai nosūtītu pieprasījumu tirgotājam vai ražotājam, un uzzini, vai produktā ir kādas bīstamās ķīmiskās vielas.

Sveiciens  pasaules patērētāju aizsardzības dienā! Atceries – esi informēts un zini savas tiesības! Plašāka informācija par “Padzīvosim bez plastmasas” kampaņu jau drīzumā!