Par mums

Kāpēc Padomā, pirms pērc

Ik dienu tu saskaries ar daudz un dažādām ķīmiskām vielām. Tās ir smaržīgajā šampūnā, mīkstajā atpūtas krēslā un pat krāsainajā bērnu spēļmantā. Diemžēl starp šīm vielām ir arī tādas, kas var nopietni kaitēt veselībai un dabai. Vai, pērkot kārtējo mantu, tu par to aizdomājies?!
Mēs ticam, ka, izdarot pareizu izvēli, var pasargāt sevi un arī apkārtējo vidi no kaitīgām ķimikālijām.

Tāpēc aicinām – padomā, pirms pērc! Izvēlies preces, kurās ir mazāk bīstamo vielu!

Kas ir mūsu mērķis

Mūsu mērķis ir palīdzēt tev izdarīt veselībai un videi drošāko izvēli, tāpēc mēs:

  • stāstām, kādas kaitīgās vielas var būt ikdienas precēs
  • atklājam, kā šīs vielas var ietekmēt tavu veselību
  • iesakām, kā atrast drošāku alternatīvu un kā mazināt saskari ar bīstamajām vielām

Kā tapa Padomā, pirms pērc

Padomā, pirms pērc uzsākām  jau 2011. gadā LIFE + projekta BaltInfoHaz (#LIFE 10 INF/EE/108) laikā.  Tā bija tikai neliela daļa no plašas kampaņas trijās Baltijas valstīs, kuras laikā sagatavojām daudz interesantu uzziņas materiālu, nedaudz provokatīvas filmiņas, meklējām bīstamās vielas iedzīvotāju asins paraugos, bērnistabu gaisā, putekļos un dažādos produktos. 2016. gadā, pateicoties Interreg Baltijas jūras reģiona programmas atbalstam un projektam NonHazCity (#R010), šo mājaslapu papildinājām ar daudz jaunu informāciju par to, kā pašiem mājās pārskatīt savus krājumus un atrast bīstamās vielas. 2020.gadā jau iepriekšminētā projekta turpinājumā NonHazCity2 Padomā, pirms pērc kļuva modernāka un ieguva jaunu vizuālo ietērpu.

Par NonHazCity 2

NonHazCity 2 (#X006) bija projekta NonHazCity turpinājums, kurā piedalījās organizācijas un pašvaldības no septiņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Polijas, Somijas, Zviedrijas.
Šajā projektā Latvijā lielāka uzmanība tika pievērsta pasākumiem pašvaldībās, lai veicinātu tajās zaļo publisko iepirkumu un samazinātu bīstamo vielu izmantošanu ikdienas darbā. Tika novērota un izvērtēta  NonHazCity projekta laikā šājā jomā izstrādāto stratēģiju un vadlīniju ieviešana, tika apmācīti publiskā sektora darbinieki un veicināta ķīmisko vielu pārvaldības jautājumu iekļaušanu vides vadības sistēmas standartos.
Tāpat tika izstrādāti īpaši palīglīdzekļi mājsaimniecībām un birojiem bīstamo vielu identificēšanai, informatīvie materiāli par plastmasu un ķimikālijām tajā un tematiskās vadlīnijas pašvaldībām. Šeit pieejama apmācību programma, kas domāta iepirkumu speciālistiem pašvaldībās, kā arī speciālistiem, kas veic iepirkumus pašvaldību iestādēs, piemēram, skolās, bērnudārzos, birojos:  https://training.nonhazcity.eu/ 

Projekta materiāli angļu valodā ir pieejami NonHazCity mājaslapā.