Scan4Chem

Zini, ko pērc

Tev ir tiesības zināt

Tev un citiem pircējiem ir tiesības zināt, vai tādos produktos kā apģērbs, rotaļlietas, elektropreces u.tml. ir īpaši bīstamās vielas vairāk nekā 0,1%. Tu vari to jautāt preces tirgotājam vai ražotājam. Viņiem bez maksas tev jāatbild 45 dienu laikā. Izņēmums ir produkti, kuriem jau ir norādītas sastāvdaļas: kosmētika, pārtika, sadzīves un remonta ķīmija, medikamenti.

Īpaši bīstamās vielas?

Kaut arī tās var izraisīt vēzi, negatīvi ietekmēt hormonālo un reproduktīvo sistēmu vai citādi kaitēt veselībai un videi, diemžēl tās var būt dažādas ikdienas precēs. To pierāda laboratoriskie testi. No produktiem vielas nonāk vidē un tālāk – cilvēka organismā. Eiropas Savienībā šīs vielas ir apkopotas īpašā sarakstā.

Tev palīdzēs lietotne Scan4Chem

 • Lejupielādē Scan4Chem
  AppStore GooglePlay
 • Noskenē preces svītru kodu
 • Nosūti jautājumu par bīstamajām vielām ražotājam vai tirgotājam
 • Saņem atbildi un zini, ko pērc

Pārdodat, piegādājat vai  ražojat  preces?

Pircējiem ir tiesības zināt, bet jums ir pienākums sniegt informāciju par to, vai jūsu izstrādājumos nav īpaši bīstamās vielas vairāk nekā 0,1%. To nosaka ķīmisko vielu regulas REACH 33.pants.

Ja pircējs pieprasa šādu informāciju un jūsu prece satur īpaši bīstamās vielas vairāk nekā 0,1% no masas, tad jums 45 dienu laikā bez maksas ir jāatbild, minot vielas nosaukumu un to, kā ar preci droši apieties.

Mēs jums palīdzēsim šo pienākumu īstenot: tagad ikviens ražotājs vai tirgotājs var ievietot informāciju par savām precēm Eiropas mēroga AskREACH datubāzē.

Datubāze ir savienota ar mobilo lietotni Scan4Chem, kura palīdz ikvienam Eiropas pircējam noskaidrot informāciju par īpaši bīstamajām vielām precēs.

Jums palīdzēs AskREACH datubāze

 • Reģistrējiet uzņēmumu datubāzē
 • Ievadiet informāciju par izstrādājumiem
 • Mobilā lietotne Scan4Chem sniegs šo informāciju pircējiem
 • Datubāzes lietošanas pamācību (šobrīd angļu valodā) meklējiet šeit
 • Ja rodas jautājumi, sazinieties ar mums: askreach@bef.lv

Par projektu

Lietotne Scan4Chem un AskREACH datubāze ir izstrādātās projekta LIFE AskREACH (Nr. LIFE16 GIE/DE/000738) ietvaros. Starptautiskais projekts aptver 13 Eiropas Savienības valstis un tajā darbojas 20 nevalstiskās, valsts un zinātniski pētnieciskās organizācijas.

Projektu atbalsta Eiropas Savienības LIFE programmaValsts reģionālās attīstības aģentūra, Vācijas Vides fonds un Sabiedrības Integrācijas fonds

Vairāk par projektu: askreach.eu