Vairāk nekā 2000 nepārtikas preču pērn Eiropas Savienībā tika atzītas par bīstamām, un tieši rotaļlietas (27%) un apģērbs, tekstils un modes aksesuāri (17%) bija divas vadošās produktu grupas – ziņo Eiropas Komisija.

Šīs preču kategorijas “uzvarētāju laurus” saglabā jau kopš 2014.gada. Visbiežākais pārkāpums bija ķīmiskais piesārņojums (1/4 no visiem gadījumiem) un risks savainoties (22%), kas pirms tam ieņēma pirmo vietu.

Rotaslietas visbiežāk ir ķīmiskais piesārņotas ar tādiem smagajiem metāliem kā niķelis vai svins, bet rotaļlietās galvenokārt atklāj plastmasas mīkstinātājus ftalātus, kas kaitē hormonālajai sistēmai un var izraisīt neauglību.

Ņemot vērā to, ka eiropieši arvien aktīvāk iepērkas internetā un kopš 2006.gada on-line pircēju skaits pieaudzis par 27%, tieši preces, kas nopirktas globālajā tīmeklī un ārpus ES, rada arvien lielākas bažas.

Jāatzīmē, ka vairāk nekā 60% izķerto bīstamo preču atceļo no Ķīnas.

Eiropas Savienībā paziņojumi par bīstamām nepārtikas precēm jau kopš 2003.gada tiek publicēti RAPEX sistēmā, kurā šobrīd ir iesaistījusies 31 valsts: ES dalībvalstis, kā arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Avots: Eiropas Komisija

Foto:Gualberto107/freedigitalphotos.net