Ziemassvētku laiks – arī mājas izpušķošanas un dekorēšanas laiks! Lielai daļai no mums patīk izkarināt lampiņu virtenes mājās un dārzā, kā arī ļoti laicīgi izdekorēt eglīti. Vai esi kādreiz aizdomājies par to, ka šajās dekorācijās var slēpties kāda ķīmiskā viela, kas var kaitēt tavai veselībai?

Dekorācijas, kas satur bīstamās ķīmiskās vielas

Mūsu nesenajā pētījumā, testējot 33 Eiropā iegādājamus rotājumus, īpaši bīstamās ķīmiskās vielas koncentrācijā, kas pārsniedz 0.1%, tika atrastas pusē testēto produktu.

Tādas vielas kā plastifikatori tika konstatēti Ziemassvētku eglīšu rotājumos – bumbās, mākslīgajās Ziemassvētku eglēs un gaismu virtenēs. Plastifikatori ir kaitīgi reproduktīvajai sistēmai. Turklāt šajās dekorprecēs tika atrasti arī toksiskie liesmas slāpētāji un hlorētie parafīni, kas ir kaitīgi videi. Mēs pārbaudījām Ziemassvētku rotājumu izstrādājumus visā Eiropā un pusē no tiem atradām bīstamas ķīmiskās vielas.

Tiesības zināt

Labā ziņa ir tā, ka patērētājiem ir tiesības zināt, vai produkts satur vielas, kas ir kaitīgas cilvēka veselībai vai videi. Pēc patērētāja pieprasījuma piegādātājiem un ražotājiem ir pienākums sniegt informāciju par šīm tā sauktajām “īpaši bīstamām ķīmiskām vielām” (SVHC). SVHC var būt kancerogēnas, reproduktīvajai sistēmai toksiskas un mutagēnas, tās var būt noturīgas, bioakumulatīvas un toksiskas, ļoti noturīgas un ļoti bioakumulatīvas, vai radīt līdzīgas bažas, piemēram, endokrīnās sistēmas traucējumus.

Iesaisties un palīdzi mainīt pasauli!

Ar lietotni Scan4Chem app tu vari noskenēt produkta svītrukodu un pieprasīt informāciju produkta tirgotājam vai ražotājam par to, vai attiecīgajā precē ir kādas ķīmiskās vielas, kas var kaitēt cilvēka veselībai un videi, apjomā, kas lielāks par 0.1%.  Tas palīdzēs izvēlēties drošākus produktus.

Lejuplādē Scan4Chem lietotni un nosūti pieprasījumus! Izmanto savas patērētāja tiesības un liec uzņēmumiem saprast, ka tev rūp drošība! Kopā mēs varam padarīt piedāvājumu drošāku un ilgtspējīgāku!