Šīs lietotnes tev palīdzēs sameklēt “zaļākas” dāvanas un neuzķerties uz ražotāju pseidozaļajiem trikiem.

1. Ekomarķējumu atpazīšana

Ekomarķējumu gids  lietotne Android lietotājiem (drīzumā būs arī iOS versija)

Pašmāju aplikācija (izstrādājis Ekodizaina kompetences centrs) darbojas pavisam vienkārši: redzi simbolu uz iepakojuma, noskenē to un saņem atbildi, ir vai nav tas oficiāls ekomarķējums.
To, cik patiess būs simbols, tev parādīs smaidoša zaļa lapiņa. Tāpat tu saņemsi īsu konkrētā marķējuma raksturojumu un to, uz kādām produktu grupām tas parasti sastopams. Ja uz produkta būs pseidomarķējums – aplikācija tev rādīs pelēku un piktu lapiņu.

2. Kosmētikas sastāva vērtēšana

Lietotne palīdzēs tikt skaidrībā ar to, cik labs vai slikts ir noskatītā kosmētikas produkta sastāvs. Aplikācijas darbība vienkārša: nobildē kosmētikas līdzekļa sastāvu (jā, to ar mazajiem burtiņiem un nesaprotamajiem nosaukumiem), ļauj aplikācijai šo sastāvu izanalizēt un iegūsti vērtējumu –  zaļš liecinās par labu sastāvu, sarkans – par sliktu. Varēsi iepazīt arī visas kaitīgās vielas, kuras ir konkrētajā produktā.

Arī šī lietotne palīdzēs tikt lielākā skaidrībā par kosmētiskas produkta sastāvu. Tās darbības princips līdzīgs Ingredio – noskenē līdzekļa sastāvu, tad lietotne uzrāda sarakstu ar sastāvdaļām un izvērtē katru sastāvdaļu skalā no 0-10 (0-nemaz nav kaitīga, 10 – ļoti kaitīga) 4 kategorijās – cik kaitīgi ir to ieelpot, cik bīstami norīt, kāda ir ietekme, saskaroties ar ādu un  kāda ir vielas ietekme uz apkārtējo vidi. Tāpat ir ieejams izvērsts apraksts katrai vielai.

Piezīme: Ir daudz lietotņu, kas izvērtē kosmētiku, noskenējot tās svītrkodu. Diemžēl –  svītrkodi dažādās valstīs ir atšķirīgi, tāpēc nereti šīs aplikācijas Latvijā nestrādā.

3. E-vielu skaidrošana

E-codes lietotne Android lietotājiem

Šī lietotne palīdzēs noskaidrot, kas tās par E-vielām piparkūkās, svētku kūciņās un citās ēdmaņās. Ievadi produkta sastāvā uzrādītās E-vielas ciparu un saņem labas vai sliktas ziņas par to, kā šī piedeva ietekmē veselību.

E Number lietotne iOS lietotājiem

Pieejams plašs E-vielu saraksts –  no E 100 līdz pat E 1520. Katrai no tām sniegts nosaukums, funkcija (piemēram, garšas pastiprināšana), izcelsme (piemēram, ekstrakts no kaltētām sardīnēm),  veselīguma novērtējuma kods, blakus efekti (piemēram, ietekme uz astmatiskiem cilvēkiem), diētas ierobežojumi (piemēram, nav piemērots vegāniem, veģetāriešiem). Lietotne piedāvā arī izveidot savu sarakstu ar E-vielām.