Ja tev ir sabojāti mati vai problēmas ar galvas ādu, laiks ierastās ķīmiskās krāsas nomainīt pret kaut ko dabisku – augu matu krāsām.

Augu matu krāsās atšķirībā no tām, kas sola saudzīgāku krāsošanu un varbūt nesatur pāris kaitīgāko ķimikāliju, vispār nav ķīmisko pigmentu vai piedevu. Tās 100% sastāv tikai no augu (ziedu, lapu, sakņu, mizu u.c.) izcelsmes krāsvielām. Bez labi zināmās hennas tajās ir vēl daudz citu augu, piemēram, indigo (padara toņus tumšākus), sarkanā biete, ratānija, rubija (sarkanais tonis), rabarberu sakne, kumelīte, kasija (zeltainais tonis), salvija (pelnu pelēkais tonis), valrieksts (brūnie toņi). Atkarībā no vēlamā toņa krāsā augu pulverīši ir sajaukti noteiktās proporcijās. Pie mums nopērkamas pulverveida (zīmoli Logona, Khadi) un krēmveida (zīmols Logona) augu krāsas.

Kā lietot augu krāsas?

Tās nodrošina ļoti dabisku matu krāsojumu, jo atšķirībā no ķīmiskajiem pigmentiem, kuri aizvieto dabiskos mata pigmentus, augu krāsvielas iekļūst tikai mata virskārtā. Augu krāsas ir piemērotas arī cilvēkiem, kuriem ir alerģija no ķīmisko krāsu sastāvdaļām vai stipri bojāti mati, kā arī grūtniecēm un sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti.
Iegūtais rezultāts ir ilgnoturīgs – vismaz 4-8 nedēļas atkarībā no matu struktūras, kā arī sirmo matu daudzuma. Jo regulārāk matu krāsu atjauno, jo izteiktāks kļūst tonis un krāsošanas efekts. Augu matu krāsu lietošana ir ārkārtīgi vienkārša.

Lūk, galvenie soļi:

  • Izvēlētā toņa pulveri sajauc ar karstu ūdeni vai karstu melno tēju aptuveni proporcijās 1:3 un, kārtīgi izmaisot, iegūst skābā krējuma konsistencei līdzīgu masu.
  • Kamēr krāsa dziest, izmazgā matus ar šampūnu, kas nesatur silikonus (vielas sastāvdaļu listē ar izskaņu –cone), lai krāsa labāk iekļūtu matā. Augu matu krāsas obligāti jāklāj izmazgātos un mitros matos.
  • Kad krāsa bagātīgi ieklāta matos (var izmantot platu otu vai vienkārši iesmērēt ar rokām), uz galvas liek cepurīti un dvieli, lai krāsa nežūtu, jo tad tā nestrādā. Atkarībā no toņa augu matu krāsas jātur no piecpadsmit divdesmit līdz pat divām stundām.
  • Pēc tam matus vienkārši izskalo, nelietojot nedz šampūnu, nedz arī kondicionieri. Turpmākās diennakts laikā krāsa pastiprināsies.

Ko var/nevar augu krāsas?

Var

+ Mati jau pēc pirmās krāsošanas reizes atgūst mirdzumu, tiek kopta un atveseļota arī galvas āda, jo augu sastāvdaļas iedarbojas dziedējoši.
+ Uzlabojas matu struktūra, mati kļūst biezāki.
+ Iegūtais matu tonis būs dabisks, saglabāsies matos esošā toņu daudzveidība.
+ Rezultāts vienmēr būs individuāls, jo to ietekmē matu struktūra un kopējais stāvoklis.
+ Mazina psoriāzes simptomus un galvas niezi.
+ Var kombinēt arī ar, piemēram, šķipsnu balināšanu.
+ Pēc krāsošanas var arī vairs neatjaunot krāsu, jo nav izteikta ataugušo sakņu problēma – pāreja ir praktiski nemanāma.
+ Nav kodīgā ķīmisko krāsu aromāta, tāpēc nekairina elpceļus.

Nevar

– Nav iespējams padarīt matus gaišākus.
– Salīdzinot ar ķīmiskajām krāsām, augu matu krāsu toņu palete ir ierobežota.
– Jo biezāki un veselīgāki mati, jo caurspīdīgāks būs krāsošanas rezultāts.
– Tumšākais tonis, ko var panākt uz baltiem matiem, ir tumši blonds.
– Sirmie mati vienmēr paliks gaišāki nekā pārējie mati. Krāsas efektu var palielināt, ja sirmos matus krāso biežāk – vismaz pēc pāris nedēļām.

Foto: www.oliebe.com