Laura ir populārā bloga Seek the simple autore un Zero waste dzīvesveida entuziaste. Viņa izdarījusi pamatīgu darbu – kārtīgi iztīrījusi savu drēbju skapi.Un šī būs viņas pieredze, kā tas paveicams.

“Es skapim uzbruku diezgan brutāli, bet būtu gatava iet cauri vēlreiz, lai tur nestāvētu pilnīgi nekā lieka,” atzīst Laura.

Noķer īsto kārtošanas izjūtu

Lai skapi “dabūtu pie dziesmas”, Laurai ir īpašs process. Vispirms viņa iesaka noķert to izjūtu, kad gribas tikt vaļā no lietām. Sentimentālās dienas, kad visa žēl un viss ir mīļš, tam neder. Lauras pieredze rāda, ka atkarībā no skapja biezuma, tīrīšanai būtu jāatvēlē vismaz pusdiena vai visa diena. “Izņem pilnīgi visas mantas (arī mājas drēbes, apakšveļu, zeķes un aksesuārus) no skapja, koridora pakaramā un nesezonas apģērba kastēm/čemodāniem, lai redzētu, cik daudz to vispār ir. Tā pilnīgi visas drēbes izies cauri tūlītējai smagajai pārbaudei, un ir iespēja ieraudzīt jaunas apģērbu kombinācijas,” stāsta Laura.

Pavadi laiku ar katru drēbi

Tālāk seko laikietilpīgākā daļa – visu drēbju uzlaikošana un novērtēšana konkrētajā mirklī. “Ar katru drēbi jāpavada laiks, jo katrai lietai, kas paliks skapī, ir jābūt īpašai,” – tā Laura.

Drēbes liec kaudzēs

Pēc uzlaikošanas drēbes saliek pa kaudzēm: čupā Jā, šis ir manējais ir lietas, kas tiešām liek starot un justies labi, kaudzē Nevaru īsti saprast – tās, kuras šķiet, ka vilksi, bet pēdējā laikā no skapja nav izņemtas (te neliek to, ko vienkārši žēl izmest!), čupā Uz atdošanu/pārdošanu, kur Laura ar vīru salika lielāko daļu drēbju, prom dodamās vēl labas kvalitātes mantas, bet kaudzē Jāatbrīvojas – lietas, kas savu darbiņu ir padarījušas (ir cauras, plankumainas vai sarāvušās). Nevaru īsti saprast drēbes jāsaliek kastē un jādod tām pāris mēnešu laika parādīt, vai tiešām tās ir nepieciešamas. Ja šajā laikā tās ne reizi tā arī kasti nepamet, tūliņ pat ir jādod prom bez otrreizējas pārskatīšanas.

Novērtē, vai pietiks

Kad skapī sakar atpakaļ to mazumiņu, kas tiks lolots un mīlēts, var palūkoties, vai ar to būtu gana. Laurai pēc lielās kārtošanas patīk arī iztīrīt skapi no putekļiem un pārskalot mantas, lai tās būtu svaigas un gatavas vilkšanai.

“Kad skapis ir tīrs, galvenais nesapirkt to atkal pilnu. Jāpadzīvo ar mīļākajām un valkātākajām drēbēm, un, iespējams, ar to arī pietiks,” atzīst Laura. Viņa nesen sākusi veidot arī kapsulas kolekciju, bet līdz galam gan vēl nav izsapņots, kāda tā izskatīsies. Varbūt pēc trijām četrām sezonām tā iegūs reālas aprises.

Foto no Lauras bloga Seek the Simple