Piedāvājam 9 idejas gardām Ziemassvētku dāvanām, kas sniegs baudu gan garšas kārpiņām, gan vides apziņai un sirdsapziņai.

Novērtējot zero waste pārtikas veikalu un bioloģiskās lauksaimniecības produktu popularitāti, aicinājām veikalus Zeroveikals un Burka, kā arī biolauksaimniecības platformu BioLoģiski!  ieteikt top 3 apēdamās Ziemassvētku dāvanas.

Zeroveikala TOP 3

Adrese: Kr. Barona iela 28a, Rīga
Visi nopērkamie pārtikas produkti ir beziepakojuma un bioloģiskas izcelsmes.

1. BIO banānu šķēlītes

Kaut kas salds, kaut kas gards, kaut kas karamelīgs un kaut kas patiesi nepārspējams – banānu šķēlītes, kas spēs apmierināt jebkura saldummīli. 100% bio banāni, bez pievienotā cukura vai citām sastāvdaļām.

2. Bio augļu muslis

Tie, kam steidzīgāki rīti, noteikti priecāsies saņemt burku ar jau gatavām brokastīm dienas enerģijai – bio augļu musli. Sastāvs: pilngraudu pārslas, aprikozes, dateles, plūmes, vīģes, āboli, rozīnes, kukurūzas pārslas, saulespuķu sēklas, banānu čipsi (kokosriekstu eļļa, banāni, cukurniedru cukurs, medus), rīsu milti, saulespuķu eļļa.

3. Latvijā ražotā Gusta Apiņa bio griķu pasta

Savukārt tiem, kam dzīve liek atteikties no glutēna, bet makaroni garšo – laba dāvana būs griķu pasta. Garšīgā un veselīgā bio griķu pasta ir ātri pagatavojama un garšo pat pašiem mazākajiem Zeroveikala apmeklētājiem. Audzēti un radīti tepat Latvijā, lai ceļš līdz tavam šķīvim būtu vēl īsāks.

Burkas TOP 3

Adrese: Kr. Barona ielā 59/61, Rīgā
Vēl viens veselīgo beziepakojuma produktu (daudzi arī bioloģiski sertificēti) veikals.

1. Bio želejkonfektes Gumijas lācīši bez želatīna

Par šo priecāsies gan liels, gan mazs kārumnieks. Sastāvā: ābolu, apelsīna, citronu, upeņu, aveņu un ananāsu augļu koncentrāti, dārzeņu krāsvielas un aromatizējoši ekstrakti (aļģes, safrāns, ķirbis, burkāns, melnie ceriņi) un nekādu e-vielu, tā kā bez sirdsapziņas pārmetumiem var burku ar šīm konfektēm dāvināt arī bērniem.

2. Bio agaves sīrups

Veselīgāka alternatīva cukuram vai aizstājējs medum, ļoti labi garšo ar putru un pankūkām.

3. Bio sarkanie rīsi

Viens no veselīgākajiem rīsu veidiem, kas slavens ar savām izcilajām īpašībām. Ķīnas tradicionālajā medicīnā sarkanos rīsus uzskata vienlaikus par barību un zālēm.

BioLoģiski! TOP 3

Šī ir vietējās bioloģiskās lauksaimniecības atbalsta platforma, kur pieejama plaša informācija par dažādiem vietējas izcelsmes gardumiem un labumiem, kā arī skaidrojumi  – kas ir bioloģiskā pārtika, kā to atpazīt un kur iegādāties.

1. ZS Indrāni bioloģiski sertificētās marmelādes

Amatas novada Skujenes pagasta bioloģiskā saimniecība Indrāni konfektes prot pagatavot pat no pienenēm un sarkanā āboliņa. Šajos Ziemassvētkos saimniecība piedāvā Piparkūku marmelādes ar īstu svētku garšu.
Marmelādes var iegādāties: Rimi Klēts veikalos, Dabas DobēBioss veikalos Rīgā un Jūrmalā, Daya Yoga Stabu ielā 51/2, Studijā Pienene Kungu ielā 7/9, Būņas Dzirnavu ielā 34A, Mārupes TOP, BioTe Piņķos, Garšas pieturā Lielvārdē, Svaigi.lv, Tikaibio.lv, Ķimenē Cēsīs, Annas Hotel Zaubes pagastā, Krokuss Aizkrauklē, Madonā Saules ielā 4A, Jaunpilī – Jaunpils alus veikalā, un Skujenes pagasta Indrānos.

2. Svētes maize piparkūkas un piparkūku mīkla

Jelgavas novada Svētes maize Ziemassvētkos piedāvā griķu piparkūkas, medus piparkūkas un piparkūkas Lāsītes. Savukārt, tie, kuri paši vēlas cept piparkūkas, var iegādāties viņu bio piparkūku mīklu.
Piparkūkas var iegādātiesRāmkalnosRimi Klēts veikalos, Straupes piena veikalā Ādažos, Rīgas ekoveikalos, Stockmann, Sky veikalos, BūņāsIdillē, Centrāltirgus sakņu paviljonā (tālrunis 20003131), Svētē ceptuves veikalā  (tālrunis 2000 1818).

3. ZS Kurmīši tējas

Tās nāk no ainavām bagātā un ekoloģiski tīrā dabas parka Daugavas loki teritorijas. Ārstniecības augu audzēšanas entuziasti Ziemassvētku dāvanu grozā aicina iekļaut arī gardās un veselīgās zāļu tējas. Tāpat saimniecība piedāvā medu un bišu vaska sveces.
Tējas Rīgā var iegādātiesIdillēZaļajā govīGrauda spēkā un baudīt tējnīcā Matērija Mūkusalas ielā.