Šajos svētkos tas varētu būt pat kā (ne)liels izaicinājums – nenopirkt kārtējo rulli spīdīgā dāvanu papīra un 10 metru sintētisko lentīti dāvanu iesaiņošanai. Neizmantot arī līmlenti un gatavos dekoratīvos lenšu pušķus, bet iztikt tikai ar to, kas ir mājās.

Pārskati jau tagad plauktus, atvilktnes un rokdarbu kastes, lai apdomātu, kā tur atrodamos materiālus izmantot radošai un oriģinālai dāvanu iesaiņošanai. Jā, tas prasīs vairāk laika, pacietības un izdomas, tomēr arī gandarījums un saņēmēja prieks būs lielāks. Turklāt tā mazāk izmantosi videi nedraudzīgus materiālus, kuri visbiežāk uzreiz nonāk atkritumos.

Piedāvājam vismaz 3 alternatīvas dāvanu iesaiņošanai.

 

1. Brūnais ietinamais papīrs

Lielisks fons radošiem rotājumiem, tāpat var izmantot bērnu zīmējumus (saskaņojot ar autoru:)), nošu papīru, pat avīzes, lielākas aploksnes un vienreiz jau izmantotu, bet, protams, labi saglabājušos dāvanu papīru.

 

 

2. Kāda lieta no auduma

Virtuves cimds, auduma maisiņš, lakats var kalpot ne tikai kā dāvana pati par sevi, bet būt kā ietinamais materiāls, piemēram, izveidojot nelielus sainīšus. Radoši var izmantot arī auduma gabalu dāvanas iesaiņošanai.

3. Tukšās apavu kastes, burkas, kastītes, kārbiņas

Visplašākās iespējas likt lietā izdomu un radošumu, lai izmantotu jau esošos resursus un oriģinālā veidā iesaiņotu dāvanas, neiztērējot ne centa.

Savukārt dāvanu noformēšanai var izmantot auduma lentītes un dažādas aukliņas, mežģīnes, pogas, no papīra izgrieztas sniegpārsliņas, dzijas bumbulīšus un dziju, kaltētus augļus, kanēļa standziņas, dabas materiālus.