Šobrīd mājās esam turpat 100%. Tātad – elpojam 100% iekštelpu gaisu. Pētnieki apgalvo: telpu gaiss ir vismaz 2x sliktāks nekā ārā. Sāp galva, asaro acis, pastāvīgs nogurums? Ļoti iespējams, tas ir sliktā gaisa “roku darbs”.

Lai mājās gaisu nesabojātu vēl vairāk:

  • Neatsvaidzini to ar gaisa “atsvaidzinātājiem” (aerosoliem, aromātiskajām svecēm, vīrakiem, izsmidzinātājiem u.tml.). To ķimikāliju buķetē ir ne tikai kairinošas, bet arī vēzi izraisošas vielas.
  • Neveic garlaicības inspirētu remontu. Jebkuri sintētiskie būvmateriāli izdala kaitīgas vielas. Atšķirība ir tikai daudzumā. Pirmās 12 stundas tavās mājās būs īsta gaistošo savienojumu gāzes kamera, kas nu nekādi neuzlabos veselību un pašsajūtu. Remontē tad, kad vari pabūt ārpus mājas un turēt logu atvērtu 24h dienā.
  • Netīri māju ar supersmaržīgiem līdzekļiem. Higiēna ir laba lieta, un arī mitrā uzkopšana ir apsveicama, taču tam nevajag ellīgi smaržīgus produktus, jo smaržai nav tīrīšanas funkcijas. Alerģija pret smaržvielām var veidoties jebkurā vecuma, un diemžēl tā praktiski nav apkarojama.

Ko darīt?

Vēdināt un tā kārtīgi. Vismaz pāris reizes dienā visus logus uz 5 minūtēm vaļā, lai notiek gaisa apmaiņa. Un ar to arī pietiks gaisa uzlabošanai.

Foto: freestocks, Unsplash