Atsākam konkursu “Kas skenē, tas vinnē” – ar lietotni Scan4Chem vari uzzināt ne tikai, vai precēs ir bīstamās vielas, bet arī vinnēt stilīgo ūdensizturīgo portatīvo skaļruni JBL Clip 3!

Kas tev jādara?

  1. lejuplādē Scan4Chem Android vai  iOs
  2. noskenē 5 dažādu preču (apģērba, apavu, sporta vai elektropreču, trauku, mēbeļu u.tml.) svītru kodus
  3. nosūti to dažādiem tirgotājiem vai ražotājiem jau sagatavoto jautājumu par bīstamajām vielām šajās preces
  4. uztaisi ekrānattēlu izsūtītajām vai jau atbildētajām vēstulēm un kopā ar savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru atsūti uz askreach@bef.lv

5 nedēļas katru pirmdienu izlozēsim laimīgo skaļruņa JBL Clip 3  ieguvēju.

Konkursa noteikumi ŠEIT.

Vienlaikus ar skenēšanas konkursu uzsākam arī Patērētāju balvas kampaņu, un skenēšanas konkurss ir būtiska kampaņas daļa, kurā motivēsim patērētājus pievērst uzmanību preču sastāvam un jautāt  par bīstamajām ķīmiskajām vielām precēs. Tuvojoties vasaras sezonai, kampaņas laikā vērsīsim uzmanību uz bīstamajām ķīmiskajām vielām, kas var būt sastopamas dažādās āra atpūtas precēs – pludmales un tūrisma piederumos, dārza piederumos un rotaļlietās, kas paredzētas lietošanai ārā.

Ikdienā lietojamos izstrādājumos, piemēram, pārgājienu apavos, piepūšamajos baseinos, dārza cimdos vai pludmales somās, var būt īpaši bīstamas ķīmiskas vielas (SVHC), kas var kaitēt jūsu veselībai un videi. Saskaņā ar ES REACH regulu uzņēmumiem ir pienākums informēt patērētājus, ja izstrādājumā ir šādas vielas, kuru koncentrācija pārsniedz 0,1 masas %.

Izmantojot lietotni Scan4Chem, tev atliek tikai noskenēt svītrkodu un nosūtīt pieprasījumu piegādātājam vai ražotājam vien ar pāris  klikšķiem! Uzņēmumam ir pienākums atbildēt, ja izstrādājumā šo vielu saturs pārsniedz 0,1 %. Jo vairāk pieprasījumu saņems uzņēmumi, jo redzamāks būs patērētāju pieprasījums un interese par bīstamajām ķīmiskajām vielām produktos.

Laimētāju saraksts:

  1. 16. maija uzvarētājs ir Kristaps, ….9601. Apsveicam!
  2. 23. maija uzvarētāja ir Dagnija, ….6165.  Apsveicam!
  3. 30. maija uzvarētāja ir Gita, ….1835. Apsveicam!
  4. 6. jūnija uzvarētāja ir Vivita, ….0141. Apsveicam!
  5. 13. jūnija uzvarētāja ir Krista, ….1994. Apsveicam!

Aktivitāte veikta LIFE programmas projektā “Nodrošināt REACH regulā noteiktās patērētāju tiesības saņemt informāciju par vielām izstrādājumos, izmantojot IT rīkus” (AskREACH).

 

LIFE programma ir Eiropas Komisijas finanšu instruments vides kvalitātes un klimata pārmaiņu inovatīvu un ilgtspējīgu uzlabojumu veikšanai. Šī gada 21. maijā LIFE svin 30 gadu jubileju un līdz ar to arī visu, kas 30 gadu laikā paveikts. Atzīmējot programmas jubileju, tiek organizētas dažādas aktivitātes un pasākumi, kuros aicināts piedalīties ikviens interesents. Arī šis konkurss ir daļa no jubilejas svētku programmas, plašāka informācija par LIFE programmu un jubilejas pasākumiem Latvijā: https://www.bef.lv/life-programmai-30-gadi/