Dānijas Vides aģentūra, testējot 12 mazās, elastīgās figūriņas, atklāja, ka tās visas izdala cilvēka un, īpaši, bērna veselībai kaitīgas un alerģiju izraisošas vielas ļoti augstā koncentrācijā.

Aģentūra uzskata, ka piesārņojums, ko šīs spēļmantas izdala, apdraud bērnus, tāpēc ir izplatījusi brīdinājumu, un vairākas dāņu tirdzniecības ķēdes jau izņēmušas šīs figūriņas no tirdzniecības.

Mazās, elastīgās figūriņas jeb squishies (angļu val.) ir krāsainas spēlmantiņas, kas izgatavotas no mīksta, pufīga materiāla, un tām ir saldens aromāts. Tās mēdz būt visdažādāko formu, un nereti bērni tās kolekcionē.

Starp identificētajām bīstamajām vielām ir, piemēram, dimetilformamīds, stirols, toluols. Šīs vielas ir kaitīgas reproduktīvajai sistēmai. Tās var izraisīt vēzi, kā arī nopietnu acu un elpceļu kairinājumu un alerģisku reakciju.

Arī Latvijas tirdzniecības vietās var iegādāties šīs figūriņas, taču, ņemot vērā tajās atklātās bīstamās vielas, iesakām tās bērniem nedot un, ja tādas iegādātas – no tām atbrīvoties.