Starptautiskas sieviešu organizācijas WECF veiktais 341 bērnu kosmētikas un kopšanas līdzekļa pētījums Francijā liecina – joprojām daudzos šajos produktos ir vielas, kas var kaitēt bērna veselībai.
299 aptiekās un veikalos nopirktajos bērnu losjonos, šampūnos, vannas produktos, mitrajās salvetēs, pretiedeguma līdzekļos u.c. produktos tika atklātas sastāvdaļas vai to grupas, ko organizācija dēvē par “augsta riska” vielām, piemēram:
- alerģiju izraisošais konservants methylisothiazolinone bija 19 līdzekļos un 7 mitrajās salvetēs;
- reproduktīvajai sistēmai iespējams kaitīgais phenoxyethanol bija 54 produktos, t.sk. 26 mitrajās salvetēs;
- alerģiju izraisošās smaržvielas (fragrance, parfum, aroma) – 226 produktos.
Sastāvdaļas vai to grupas ar vidēji augstu risku bija 181 produktā:
- EDTA, kas uzkrājas organismā, bija 87 produktos, t.sk. 30 mitrajās salvetēs;
- mazgājošās/putojošās vielas sulfāti (sodium laureth/lauryl sulfate), kas var kairināt ādu, bija 50 produktos, lielākoties šampūnos un produktos vannai;
- minerāleļļas (paraffinum liquidum), kurās var būt kaitīgi piemaisījumi, 30 produktos, galvenokārt, krēmos un losjonos;
- nanodaļiņas (MBBT, titāna dioksīds, cinka oksīds), kuru ietekme uz veselību vispār nav izpētīta, bija 14 pretiedeguma līdzekļos.
Organizācija pētīja uz kosmētikas produktiem norādītās sastāvdaļas, jo, kā zināms, skaistumprodukti ir viena no retajām nepārtikas precēm, kurām jāuzrāda viss sastāvs. Ņemot vērā pētījumus un dažādu institūciju atzinumus, WECF kosmētikas sastāvdaļas sadalīja trīs grupās: ar augstu, vidēju un zemu vai nenosakāmu risku.
Avots: WECF