Tas nav domāts, ka skolēniem nevajag mācīties ķīmiju – nē, nē, jo tas ir ļoti svarīgs mācību priekšmets, kas sniedz ne vien zināšanas par vielām, to uzbūvi, īpašībām un pārvērtībām, bet arī plašāku skatu un izpratni par ķīmisko vielu klātbūtni mūsu ikdienā un svētkos.
Gan Ziemassvētku laiks, gan to gaidīšana ir satraukuma, prieka, apcerīguma un pārsteigumu pilns. Tas ir laiks, kad satikties ar ģimeni un draugiem, ciemoties, apsveikt vienam otru, apmeklēt kādus pasākumus, atpūsties. Protams, šis laiks var izvērsties arī gana stresains un nogurdinošs, ja jāiesniedz atskaites vai jānokārto parādi vai citas saistības. Un, protams, visam pa vidu vai kaut kur perifērijā – dāvanu gādāšana, mājas pošana un greznošana, apsveikumu un svētku gardumu gatavošana.
Kā gatavošanos svētkiem paveikt gudrāk, videi un sev draudzīgāk, mazāk ķīmiski? No pirmdienas, 26. novembra, rakstīsim, rādīsim, dalīsimies pieredzē, ieteiksim, kā atpazīt un izvairīties no produktiem un precēm ar nevēlamo ķīmisko vielu klātbūtni, kur vēl paslēpusies plastmasa, kādas oriģinālas un videi draudzīgas dāvanas izvēlēties. Par vairākiem tematiem jau esam rakstījuši arī iepriekš, piemēram, “Kādas sveces izvēlēties?” un “Ziemassvētku vecīša padomi vecvecākiem”, tomēr šajā gadā vēlamies paturpināt un izvērst vairākas tēmas, lai sniegtu iedvesmu mazāk ķīmiskiem un pārdomātākiem svētkiem!