Ķīmis-baisais ģīmis ir atrasts!

Izrādās, ķīmim baisais ģīmis ir ļoti dažāds. Te viņš atgādina lāci, te velnēnu, te fantastisku karotāju. Paldies acīgajam Noelam, Lizetei, Dīvam un Tomam – viņi ķīmi-baiso ģīmi ir ne tikai redzējuši, bet arī uzzīmējuši, lai citi piesargās. Briesmīgs, vai ne?

Kur likt sadzīves bīstamos atkritumus?

Remontē māju, maini elektropreces vai dzer zāles? Tad arī tev mājās var būt bīstamie atkritumi. Pavasara tīrīšanas laikā svarīgi – kur tos visu likt.

Lieldienu eksperimentiem

Kad sīpolu mizas apnikušas, var paeksperimentēt gan ar citām dabiskajām olu krāsvielām, gan dažādot krāsošanas tehniku.

Ātro uzkodu iepakojumā atklāj nevēlamas ķimikālijas

Trešdaļa no 65 grabažēdiena (fast food) iepakojuma veidiem satur problemātiskos perfluorētos savienojumus, arī ievērojamās koncentrācijās – tā kopīgā pētījumā secinājusi Dānijas Patērētāju padome un vēl četru Eiropas Savienības valstu patērētāju organizācijas.

Meklējam ķīmi-baiso ģīmi!

Viņš ir ļauns. Viņš slēpjas mēbelēs, paklājos, spēļmantās, matračos un pat lūpu krāsās. Kad viņš no mantām tiek laukā, viņš bojā gaisu, ūdeni, zemi un mūsu veselību.

Putekļi? Ķer tos ciet!

Kāpēc arī tavs mājoklis ir pelnījis pamatīgu pavasara tīrīšanu? Izrādās, putekļi nav tikai nevainīgi pūku kumšķi, kas virpuļo pa kaktiem. Zinātnieki tajos atrod desmitiem bīstamu vielu, arī tādas, kas var kaitēt hormonālajai sistēmai vai veicināt vēzi.

Mēslos līdz ausīm

Šoreiz ne pārnestā, bet tiešā nozīmē. Lai parādītu sabiedrībai, cik daudz mēs ikdienā izmetam, aktīvists Robs Grīnfīlds mēnesi nēsāja līdzi paša radītos atkritumus.

Cik patiesi ir kosmētikas ražotāju apgalvojumi?

Kosmētikas ražotāju solījumi ātri vien var sagrozīt galvu – krēmiem piedēvēts plastiskās operācijas efekts, pretnovecošanās serumi aptur laiku un iztaisno apvītušu ādu. To, kā šos apgalvojumus vērtē nozares uzraugi, atklāj pērn publiskotais Eiropas Savienības ziņojums.

Kādas sveces izvēlēties?

Bez svecēm nav Ziemassvētku, bet pirms tās aizdedzini, noskaidro – no kā tās izgatavotas un kas labs/slikts no tām sagaidāms.

Ko likt un ko nelikt dāvanu maisā?

Pieci ieteikumi salavecīšiem un sniegbaltītēm, kā bērniem sagādāt drošākas un „zaļākas” Ziemassvētku dāvanas.