Lietotnes, kas palīdzēs iepirkties zaļi

Šīs lietotnes tev palīdzēs sameklēt “zaļākas” dāvanas un neuzķerties uz ražotāju pseidozaļajiem trikiem.

Citādāka eglīte

Vienu no Ziemassvētku dilemmām – pirkt vai nepirkt īsto eglīti un kur to likt pēc svētkiem? –var risināt, izvēloties citādāku alternatīvu svētku galvenajam elementam. Iedvesmojies un pamēģini!

Dāvanu saiņošana – radoši un videi draudzīgi

Šajos svētkos tas varētu būt pat kā (ne)liels izaicinājums – nenopirkt kārtējo rulli spīdīgā dāvanu papīra un 10 metru sintētisko lentīti dāvanu iesaiņošanai. Neizmantot arī līmlenti un gatavos dekoratīvos lenšu pušķus, bet iztikt tikai ar to, kas ir mājās.

Šajos Ziemassvētkos – nost ar ķīmiju!

Kā gatavošanos svētkiem paveikt gudrāk, videi un sev draudzīgāk, mazāk ķīmiski? No pirmdienas, 26. novembra, rakstīsim, rādīsim, dalīsimies pieredzē un ieteiksim. Seko tēmturim #padomapirmsperc Facebook @beflatvia un Twitter @BEF_Latvia!

Kas «Padomā, pirms pērc» kopīgs ar «zero waste»

Kaut Padomā, pirms pērc vairāk mērķē uz mazāk bīstamām ķimikālijām, bet zero waste – uz knapāku atkritumu daudzumu tavā ikdienā, abām kustībām ir ļoti daudz kopīga.

Antistresa figūriņas izdala bīstamas vielas

Dānijas Vides aģentūra, testējot 12 mazās, elastīgās figūriņas, atklāja, ka tās visas izdala cilvēka un, īpaši, bērna veselībai kaitīgas un alerģiju izraisošas vielas ļoti augstā koncentrācijā.

Izaicini “Zaļo brigādi”!

Gribi uzzināt, vai tiešām dzīvo “zaļi” un vai tavā kosmētikas, tīrīšanas līdzekļu un trauku plauktā, kā arī rotaļlietu kastē nav iezagušies nepatīkami ķīmiski viesi? Sūti pieteikumu Zaļās brigādes izaicinājumam uz bef@bef.lv un gaidi ciemos piekasīgo brigādi.

Tests: Pārbaudi, cik gudrs pircējs tu esi

Jo vairāk tu zini par to, ko pērc, un jo imūnāks tu esi pret ražotāju izskaistinātajiem solījumiem, jo mazāk nepatīkamu pārsteigumu tev sagadās nopirktā lieta. Tāpēc 10 āķīgi jautājumi, lai vari pārbaudīt, cik gudri māki iepirkties.

3 karstie jautājumi par sadzīves ķīmiju

Jūs jautājiet – mēs atbildam. Šoreiz par to, vai mājoklim jābūt sterilam un kuri ir tā kaitīgākā sadzīves ķīmija.

Veļas diena: bērnam draudzīga

Kāpēc ir svarīgi, kādu veļas mazgāšanas līdzekli izvēlies bērnu drēbēm, kuriem produktiem dot priekšroku un kurus labāk atstāt veikala plauktā.