Meklējam ķīmi-baiso ģīmi!

Viņš ir ļauns. Viņš slēpjas mēbelēs, paklājos, spēļmantās, matračos un pat lūpu krāsās. Kad viņš no mantām tiek laukā, viņš bojā gaisu, ūdeni, zemi un mūsu veselību.

Putekļi? Ķer tos ciet!

Kāpēc arī tavs mājoklis ir pelnījis pamatīgu pavasara tīrīšanu? Izrādās, putekļi nav tikai nevainīgi pūku kumšķi, kas virpuļo pa kaktiem. Zinātnieki tajos atrod desmitiem bīstamu vielu, arī tādas, kas var kaitēt hormonālajai sistēmai vai veicināt vēzi.

Mēslos līdz ausīm

Šoreiz ne pārnestā, bet tiešā nozīmē. Lai parādītu sabiedrībai, cik daudz mēs ikdienā izmetam, aktīvists Robs Grīnfīlds mēnesi nēsāja līdzi paša radītos atkritumus.

Cik patiesi ir kosmētikas ražotāju apgalvojumi?

Kosmētikas ražotāju solījumi ātri vien var sagrozīt galvu – krēmiem piedēvēts plastiskās operācijas efekts, pretnovecošanās serumi aptur laiku un iztaisno apvītušu ādu. To, kā šos apgalvojumus vērtē nozares uzraugi, atklāj pērn publiskotais Eiropas Savienības ziņojums.

Kādas sveces izvēlēties?

Bez svecēm nav Ziemassvētku, bet pirms tās aizdedzini, noskaidro – no kā tās izgatavotas un kas labs/slikts no tām sagaidāms.

Ko likt un ko nelikt dāvanu maisā?

Pieci ieteikumi salavecīšiem un sniegbaltītēm, kā bērniem sagādāt drošākas un „zaļākas” Ziemassvētku dāvanas.

Etiķis un soda – universālie virtuves palīgi

Tie noder ne tikai marinēšanai un cepšanai, bet arī cīņā pret traipiem, smakām un nogulsnēm.

Daudzu bīstamo sadzīves ķimikāliju iepakojumi joprojām bērniem nedroši

Daudzām veikalos nopērkamajām sadzīves ķimikālijām joprojām nav bērniem drošs iepakojums, piemēram, īpašs vāciņš, kuru mazuļi nevar atvērt – atklājis atbildīgo institūciju veiktais pētījums 15 ES un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs.

Tev ir tiesības zināt!

Tev ir tiesības 45 dienu laikā saņemt bezmaksas atbildi, vai izstrādājums, piemēram, rotaļlieta, mēbele, uz kuras sastāvs nav norādīts, nesatur īpaši bīstamas vielas.

Kuri zīmoli ir “tīrākie”?

Starptautiskā organizācija Greenpeace nupat laidusi klajā jauno ziņojumu Detox Catwalk 2016, kurš rāda, kā slaveniem modes zīmoliem sekmējies ar bīstamo vielu izskaušanu.