Aplikācija, kas palīdzēs iepirkties zaļi

Beidzot tā ir klāt – viedtālruņu lietotne, kas atpazīs oficiālos ekomarķējumus un neļaus tev uzķerties uz ražotāju pseidozaļajiem trikiem.

Kas «Padomā, pirms pērc» kopīgs ar «zero waste»

Kaut Padomā, pirms pērc vairāk mērķē uz mazāk bīstamām ķimikālijām, bet zero waste – uz knapāku atkritumu daudzumu tavā ikdienā, abām kustībām ir ļoti daudz kopīga.

Antistresa figūriņas izdala bīstamas vielas

Dānijas Vides aģentūra, testējot 12 mazās, elastīgās figūriņas, atklāja, ka tās visas izdala cilvēka un, īpaši, bērna veselībai kaitīgas un alerģiju izraisošas vielas ļoti augstā koncentrācijā.

Izaicini “Zaļo brigādi”!

Gribi uzzināt, vai tiešām dzīvo “zaļi” un vai tavā kosmētikas, tīrīšanas līdzekļu un trauku plauktā, kā arī rotaļlietu kastē nav iezagušies nepatīkami ķīmiski viesi? Sūti pieteikumu Zaļās brigādes izaicinājumam uz bef@bef.lv un gaidi ciemos piekasīgo brigādi.

Tests: Pārbaudi, cik gudrs pircējs tu esi

Jo vairāk tu zini par to, ko pērc, un jo imūnāks tu esi pret ražotāju izskaistinātajiem solījumiem, jo mazāk nepatīkamu pārsteigumu tev sagadās nopirktā lieta. Tāpēc 10 āķīgi jautājumi, lai vari pārbaudīt, cik gudri māki iepirkties.

3 karstie jautājumi par sadzīves ķīmiju

Jūs jautājiet – mēs atbildam. Šoreiz par to, vai mājoklim jābūt sterilam un kuri ir tā kaitīgākā sadzīves ķīmija.

Veļas diena: bērnam draudzīga

Kāpēc ir svarīgi, kādu veļas mazgāšanas līdzekli izvēlies bērnu drēbēm, kuriem produktiem dot priekšroku un kurus labāk atstāt veikala plauktā.

Viedoklis: Zaļā remonta labā pēcsajūta

Stāsta Liene Brizga-Kalniņa, kura savās mājās jau īstenojusi “zaļo” remontu.

Vai veikalos nopērkamas “zaļākas” remontpreces?

Jā, šis tas ir gan. Skatāmies kopā, kas nopērkams ekomarķēts, bet kurā kategorijā būs vienkārši jāizvēlas labākais no piedāvātā.

Vecās rotaļlietas var kaitēt bērniem

Pētījumi rāda, ka vecajās rotaļlietās, īpaši, plastmasas daudz biežāk sastopamas bērna veselībai kaitīgas vielas. Tas ir labs iemesls, lai pavasara tīrīšanas laikā pārskatītu arī mantu kasti.